Medycyna Naturalna / masaz / masaz_sportowy

Masaż sportowy

Masaż sportowy wykonuje się w celu usunięcia zmęczenia i możliwie jak najszybszego przygotowywania organizmu pacjenta do podjęcia ponownego wysiłku fizycznego.

Masaż sportowy wykonywany jest w różny sposób w zależności od tego w jakim okresie swojej działalności sportowej znajduje się pacjent.

Wyróżniamy:

Masaż przedstartowy, który ma na celu przygotowanie i rozgrzanie mięśni pacjenta. Głównie masowane są mięśnie szczególnie obciążane podczas wysiłku fizycznego. Masaż przedstartowy wykonuje się od 5 do 10 minut. Czas wykonywania masażu zależy od wielkości masowanej części ciała. Masaż przedstartowy wykonuje się wykorzystując techniki rozcierania i ugniatania, które szczególnie poprawiają ukrwienie i rozgrzewają. Ważne aby masaż sportowy przedstartowy był wykonany rzeczywiście przed startem około 5 minut przed.

Masaż w okresie przygotowywania się zawodnika do wzięcia udziału w zawodach sportowych to zabieg, który musi być wykonywany w regularnych odstępach czasu, ale na długo przed startem zawodnika. Masaż wykonujemy co drugi dzień np. 3 razy w tygodniu. W takim tygodniowym cyklu wykonuje się 2 zabiegi masażu częściowego i jeden zabieg masażu całościowego. Czas trwania masażu częściowego powinien zamykać się w ramach od 20-24 minut. Natomiast jeden zabieg masażu całościowego powinien trwać dłużej, najlepiej około godziny. Ważne aby takie regularne masaże wykonywać na długo przed zawodami, tak aby organizm mógł się zregenerować po zabiegu. Ostatni zabieg w okresie przygotowawczym wykonujemy 2 dni przed rozpoczęciem zawodów. Przy masażu w okresie przygotowywania się zawodnika do zawodów sportowych używa się technik głaskania, oklepywania, ugniatania, rozcierania oraz roztrząsania.

Masaż w okresie przerwy (roztrenowania) sportowej zawodnika jest również istotnym elementem przy utrzymywaniu formy zawodnika. Wykonuje się głównie masaże całościowe, nawet dwa razy dziennie. Przy tym masażu w większości stosujemy technikę ugniatania, a w następnej kolejności technikę rozcierania.
KATALOG STRON | Masaż sportowy
Polityka Prywatnosci |
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją