Medycyna Naturalna / masaz / masaz_odchudzajacy
 

Masaż odchudzający

to praca na rzecz zmniejszenia tkanki tłuszczowej, odprowadzenie toksyn, regulacja płynów ustrojowych oraz co jest bardzo istotne, wzmacnianie przesilonych mięśni i stawów w wyniku przeciążenie organizmu nadwagą.
masaz_wyszczuplajacy.jpg


Skuteczny masaż odchudzający

powinien być masażem najintensywniejszym ze wszystkich. Ugniatanie, uciskanie i oklepywanie ciała jest dość bolesne, ponieważ jego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej. Mozna dzięki niemu wymodelować i wyszczuplić sylwetkę a także pozbyć sie celluitu.

Masaż odchudzający jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Pamiętajmy jednak, że licząc na terapię odchudzającą polegającą jedynie na biernej postawie i zastosowaniu jedynie masażu, dla wielu osób efekty będą wysoce niezadowalające. 

Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego i technik łącznotkanowych. Polecany jest szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Masaż odchudzający modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące.

Jest też odmiana masażu odchudzającego masaż modelujący. Oddziałuje on przede wszystkim miejscowo. Możemy podzielić go na masaż modelujący: bioder, ud, pośladków, brzucha i talii oraz twarzy. Masaż modelujący najlepsze efekty przynosi jeżeli istnieje czynna współpraca pomiędzy pacjentem/klientką, masażystą a instruktorem fitnesu.

Głównymi wskazaniami kiedy możemy zastosować masaż modelujący są:
  • szybki spadek wagi zarówno nieplanowany jak planowane odchudzanie
  • okres poporodowy od 2 miesiąca po porodzie
  • nagła zmiana charakteru pracy przede wszystkim na siedzący tryb pracy w biurze
  • okres kiedy poddajemy się niektórym zabiegom chirurgii plastycznej.
KATALOG STRON | Masaż Odchudzający
Polityka Prywatnosci |
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją