Medycyna Naturalna / masaz / masaz_ajurwedyjski

Masaż ajurwedyjski

Ajurweda to system medycyny indyjskiej, który rozwinął się już w starożytności. Medycyna ta opiera się na przekonaniu, że zdrowie fizyczne w dużej mierze zależy od zdrowia psychicznego i duchowego. Jedną z form terapii ajurwedyjskiej jest masaż abhjanga, który pomaga odblokować kanały energetyczne. Dzięki temu masażowi człowiek oczyszcza swoje ciało i duszę. Ma on również działanie odmładzające.

Nazwa masażu pochodzi od słów: anga - ruch; abhi - do środka; abhuanga - przemieszczenie energii w kierunku wydalenia.

Podczas masażu masowane jest całe ciało. Masażysta rozpoczyna go od głowy. Następnie równomiernie uciska całe ciało. Są dwa rodzaje tego masażu - na sucho lu bz użyciem ciepłego oleju sezamowego. Dzięki masażowi ciało oczyszcza się z toksyn.

Taki relaks trwa standardowo ok. 90 minut. By w pełni oczyścić ciało zalecane jest wykonanie kilku serii. Osoba po masażu jest pełna energii, wypoczęta. Jej sprawność umysłowa zwiększa się. Poprawia się też wygląd ogólny - skóra staje się jędrna i piękna.


KATALOG STRON | Masaż ajurwedyjski
Polityka Prywatnosci |
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją