Medycyna Naturalna / masaz / ipsilateralny

Masaż ipsilateralny

Masaż ipsilateralny przeznaczony jest dla osób, które mają uszkodzone tkanki kończyn w taki sposób, że nie możliwe jest wykonanie zabiegów, które przyspieszą gojenie się rany. Dobrze wykonany masaż ipsilateralny polega na uciskaniu, masowaniu, ugniataniu części kończyny, powyżej lub poniżej miejsca z urazem.

Specjaliści twierdzą, iż masaż ipsilateralny jest skuteczny tylko wówczas, gdy przeprowadzany jest na granicy bólu. Dzięki takiemu masażowi ciało stymulowane jest w taki sposób, że występuje naturalna reakcja odruchowa w części uszkodzonej. Powoduje to zwiększenie ukrwienia obszarów uszkodzonych, co jest niezbędne do szybkiego wyleczenia. Masaż ipsilateralny zapobiega procesom atroficznycznym i akinetycznym uszkodzonej kończyny.


KATALOG STRON | Masaż ipsilateralny
Polityka Prywatnosci |
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją